Materiály pro hydroosev

//Materiály pro hydroosev
Materiály pro hydroosev2019-03-13T22:51:33+01:00

Materiály pro hydroosev

Produkty Profile® jsou neustále vyvíjeny a vyráběny dle nejnovějších vědeckých poznatků a zkušeností. Materiály se liší protierozní účinností, dobou účinnosti v místě aplikace, dobou potřebnou pro dosažení maximální účinnosti. Na obrázku je znázorněn základní přehled použití materiálů dle sklonu svahu.

Základní mulčovací materiály

Mulčovací materiály pro střední sklony a větší délky svahů jsou vyráběny z dřevitých vláken. Materiály pro mírné a střední sklony jsou vyráběny z papírových a dřevitých vláken. Mulčovací materiály pro mírné svahy a rovinné plochy jsou vyráběny z papírových vláken. Tyto materiály většinou neobsahují další přísady, jako jsou fixátory, polyvlákna atd.

Protierozní materiály

Tyto materiály jsou vyráběny s recyklovaných tepelně rafinovaných dřevitých vláken (Thermally Refined®) a již obsahují potřebné protierozní přísady, jako jsou fixátory, polyvlákna a další speciální přísady. Poskytují velice účinnou protierozní ochranu.

GreenArmor™ System je unikátní systém, který lze použít pro sklony svahů, na nichž není možno využít přirozené vegetace. Tento systém je kombinací permanentních rohoží Futerra® TRM, které jsou po fixaci na povrch vyplněny protierozním materiálem Flexterra® HP-FGM™. Je to prakticky nejúčinnější alternativa k tvrdému zpevnění z betonu či kamenů. Tento systém se využívá i na plochy vodních kanálů, kde je nutné odolávat proudu tekoucí vody.

Máte zájem o materiály pro hydroosev?

Přejděte do sekce katalog!

Přejít